بدنه خبر

تأکید فرماندار محترم شهرستان بیجار به همت مضاعف و تقویت دو حوزه تبلیغات وقف و احقاق حقوق موقوفات جمعه، 25 آبان 1397
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار صبح امروز 19 آبانماه مقارن با پنجمین روز دهه وقف، فرماندار محترم شهر بیجار با مجموعه کارکنان اداره اوقاف این شهرستان دیدار کرد. وی دراین ملاقات ضمن تبریک حلول ماه ربیع و دهه وقف گفت: وقف یکی از آموزه های ارزشمند دین اسلام است و قدمتی به طول عمر این دین مبین دارد .

وی افزود: گسترش فرهنگ وقف باید به صورت جدی توسط کارکنان اوقاف پیگیری گردد و ضروریست از تمامی وسایل تبلیغاتی به ویژه فضای مجازی در این زمینه  بهره برداری نمود.

 

مهندس ورمقانی تصریح کرد: هدف اصلی در دهه گرامیداشت وقف ، جذب واقفان جدید و تعطیل نشدن این سنت حسنه در جامعه است .

فرماندار شهرستان بیجار در ادامه بیان داشت ، اداره اوقاف باید تعامل، نرمش و همکاری سازنده با سایر ادارات را در همه امور به ویژه اجرای پروژه های عمرانی و اشتغالزایی در دستور کار خود قرار دهد و با صیانت از نیات واقفین از مجوز شرعی تبدیل به احسن نمودن موقوفات به عنوان راهکاری مفید برای برون رفت از اختلافات و مکلات پیش رو بهره جست.

این مقام مسئول افزود: توقعات فراوانی از اداره اوقاف در بحث برنامه های فرهنگی و قرآنی وجود دارد که انتظار میرود از طریق تحقق وقف های جدید، این توقعات برآورده گردد.

وی اظهار کرد: یکی از راه های جلب اعتماد عمومی و ایجاد وقف های جدید شفافیت مالی و انعکاس مطلوب فعالیت های صورت گرفته توسط اداره اوقاف می باشد تا برخی باورهای نادرست دراین زمینه مرتفع گردد .

فرماندار بیجار بیان کرد: شهرستان بیجار به دلیل دارا بودن بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص از جمله امامزاده حمزه عرب (ع) و امامزادگان عبدالله ،اسماعیل (ع) شهر پیرتاج، ظرفیت بالایی در بحث گردشگری مذهبی دارد و باید اداره اوقاف نهایت استفاده از اعتبارات و کمک های استانی و نیات واقفین را در جهت آبادانی بیشتر اماکن متبرکه و مذهبی بکار گیرد که منجر به پویایی و رشد شهرستان خواهد شد .

 وی افزود : اخذ سند مالکیت از فعالیت های مهم و ضروری جهت حراست از موقوفات است که باید با جدیت پیگیری شود. درپایان ایشان وی ضمن تقدیر از  پرسنل و همچنین مدیریت این اداره از عملکرد سالجاری اوقاف اظهار خرسندی نمود.

 

 

 
منبع: واحد فرهنگی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بیجار /پ15/08
 
 
 
پیـونـدهـای سریـع
 
 
مقام معظم رهبریریاست جمهوری اسلامی ایرانسایت دولتاستانداری کردستاناوقافشهرداری سنندجمسابقات قرآن کریماداره کل اوقافمرکز ارتباطات مردمیسایت شهرستان بیجار
 
 
عضویت
 
 
 
 
 
 
 
اوقـات شـرعـی
 
 
اذان صبح: 5:17
طلوع آفتاب: 6:47
اذان ظهر: 13:24
اذان عصر: 18:07
غروب آفتاب: 20:00
اذان مغرب: 20:17
نیمه شب شرعی: 23:54
 
 
 
 
 
حـدیـث هفتـه
 
 
پیامبر اکرم (صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله):
 
أیُّمَا امْرِئٍ وَلِیَ مِنْ أمْرِ المُسْلِمِینَ وَلَمْ یَحُطْهُم بِما یَحُوطُ بِهِ نَفْسَهُ لَمْ یَرَحْ رائِحَةَ الجَنَّةِ.
 
هر کس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده گیرد و در کار آن‌ها مانند کار خود دلسوزی نکند، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد. 
 
 
 
 
 
اوقـاف شهـرستـان هـا
 
 
 
 
 
 

سنندج، بلوار جانبازان، سایت اداری، جنب اداره کل ثبت اسناد و املاک
تلفن‌ تماس : 3239215-0871  ,  3241971-0871    فکس : 3291504-0871    کد پستی : 34431-66168

Powered By JiroCMS