بدنه خبر

اجرای 25 برنامه فرهنگی همزمان با دهه وقف در بیجار/18 رقبه فاقد مالکیت در بیجار سند دار شدند جمعه، 25 آبان 1397

به گزارش خبرنگار سایت بیجار بام ایران، حجت الاسلام عباس ایزدی در جمع خبرنگاران بیجار، ضمن تبریک فرارسیدن هه وقف از آغاز برنامه های دهه وقف از تاریخ 15 آبان تا 24 آبان همزمان با سراسر کشور در شهرستان بیجار خبر داد.

وی با بیان اینکه وقف صدقه جاریه است که برکات فراوانی دارد، افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب این دهه و فرهنگ وقف باید بین مردم نهادینه شود.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه بیجار با اشاره به جایگاه رسانه و میزان تاثیر گذاری آن در جامعه  از نامگذاری اولین روز دهه وقف به نام رسانه و ترویج مشارکت های وقفی خبر داد و بیان داشت: اصحاب رسانه نقش موثری در اطلاع رسانی آثار و پیامدهای وقف در جامعه دارند.

وی تصریح کرد: بیشترین نیات موقوفات در جامعه اسلامی و به تبع آن در شهرستان بیجار به نیت روضه خوانی سیدالشهدا است که به برکت آن نام نامشان ماندگار شده است.

ایزدی از نامگذاری دهه وقف امسال به نام همه واقف باشیم خبر داد و اظهار داشت: هدف از این نامگذاری ترویج سنت حسنه وقف و ثبت موقوفات جدید در شهرستان است.

اجرای 25 برنامه فرهنگی مذهبی در دهه وقف در بیجار

به گفته ایزدی همزمان با دهه وقف 25 برنامه فرهنگی مذهبی در بقاع متبرکه و مساجد شهرستان بیجار همزمان با دهه وقف برگزار می شود.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه بیجار ادامه داد: اعزام مبلغین به روستاها مهمزمان با آخر دهه صفر، نشست با خبرنگاران، برپایی خیمه های معرفت، برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، غبارروبی گلزار مطهر شهدا از مهمترین برنامه های هفته وقف در شهرستان بیجار است.

وی از نواختن زنگ وقف در مدارس بیجار همزمان با دهه وقف خبر داد و بیان داشت: برگزاری مسابقات قرآنی و برگزاری مسابقات انشاء نویسی در بین دانش آموزان با موضوع وقف از دیگر برنامه های این هفته در شهرستان بیجار است.

ایزدی خاطر نشان کرد: افتتاح زائر سرا و آبرسانی به زیارتگاه حمزه عرب، تجلیل از واقفین و برگزاری نمایشگاه خوشنویسی از دیگر برنامه های مهم این دهه در بیجار است.

بیشتر واقفان شهرستان بیجار بانوان هستند

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه بیجاری با تاکید بر اینکه سنت وقف سابقه طولانی در بیجار دارد ، اعلام کرد: خیلی از واقفان شهرستان بیجار از قشر بانوان هستند.

وی ادامه داد: در شهرستان بیجار 96 موقوفه منفعتی درآمدی وجود دارد که 43 موقوفه آن متصرفی و 53 موقوفه آن غیر متصرفی است.

ایزدی از ثبت 224 مسجد و 16 امامزاده شهرستان بیجار در سامانه جامع موقوفات کشوری خبر داد.

به گفته این مسئوول در شش ماهه اول سال 97 در شهرستان بیجار 5 وقف جدید بالغ بر چهارمیلیارد ریال ثبت شده است.

18 رقبه فاقد مالکیت در شهرستان بیجار سنددار شدند

وی از جذب 12 میلیارد و 536 ریال جهت آبادانی بقاع متبرکه توسط خیرین شهرستان بیجار خبر داد.

ایزدی با بیان اینکه تمامی موقوفات مشهور شهرستان بیجار دارای سند هستند، گفت در شش ماهه اول سال جاری 18 رقبه فاقد مالکیت سند دارد شدند.

مدیر اداره اوقاف و امور خیریه بیجار با تاکید بر اینکه هزینه های بدست آمده از موقوفات صرف نیات واقف می شود ، اعلام کرد: در اجرای نیات مذهبی بیش از 521 میلیون ریال، نیت کمک به حوزه علمیه بیش از 75 میلیون ریال، نیات خیریه بیش از 75 میلیون ریال، نیات مساجد 148 میلیون ریال و نیات حفظ و نگهداری از موقوفات 563 میلیون ریال هزینه شده است.

 
منبع: واحد فرهنگی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بیجار /پ15/08
 
 
 
پیـونـدهـای سریـع
 
 
مقام معظم رهبریریاست جمهوری اسلامی ایرانسایت دولتاستانداری کردستاناوقافشهرداری سنندجمسابقات قرآن کریماداره کل اوقافمرکز ارتباطات مردمیسایت شهرستان بیجار
 
 
عضویت
 
 
 
 
 
 
 
اوقـات شـرعـی
 
 
اذان صبح: 5:17
طلوع آفتاب: 6:47
اذان ظهر: 13:24
اذان عصر: 18:07
غروب آفتاب: 20:00
اذان مغرب: 20:17
نیمه شب شرعی: 23:54
 
 
 
 
 
حـدیـث هفتـه
 
 
پیامبر اکرم (صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله):
 
أیُّمَا امْرِئٍ وَلِیَ مِنْ أمْرِ المُسْلِمِینَ وَلَمْ یَحُطْهُم بِما یَحُوطُ بِهِ نَفْسَهُ لَمْ یَرَحْ رائِحَةَ الجَنَّةِ.
 
هر کس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده گیرد و در کار آن‌ها مانند کار خود دلسوزی نکند، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد. 
 
 
 
 
 
اوقـاف شهـرستـان هـا
 
 
 
 
 
 

سنندج، بلوار جانبازان، سایت اداری، جنب اداره کل ثبت اسناد و املاک
تلفن‌ تماس : 3239215-0871  ,  3241971-0871    فکس : 3291504-0871    کد پستی : 34431-66168

Powered By JiroCMS