بدنه خبر

سخنرانی ریاست اوقاف شهرستان بیجار در نماز جمعه شهر یاسوکند به مناسبت دهه وقف جمعه، 25 آبان 1397

به گزارش اداره اوقاف  شهرستان یجار،حجت الاسلام  عباس ایزدی ،ریاست اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار ،پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یاسوکند ضمن گرامیداشت دهه وقف و تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول گفت:اثرات و کارکردهای انفاق با ترویج فرهنگ حسنه وقف صورت می پذیرد که این امر بر عهده ی یکایک مدیران و مسئولین می باشد.
وی خاطر نشان کرد:مردم باید از روند فعالیت های اجرایی سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه های اداره موقوفات کشور،میزان ایجاد بسترهای لازم جهت ترویج فرهنگ خیریه کشور،بازسازی و انجام کارهای فرهنگی بقاع متبرکه آگاه باشند،لذا نماز جمعه بهترین فرصت برای این اقدام است.
ایزدی با بیان اینکه باید تلاش شود سنت وقف بین مردم نهادینه شود اظهار داشت:احیای سنت پسندیده وقف ،برای بهره مندی تمام اقشار جامعه ضروری می باشد ،و افزود:بنا به فرموده ی امام راحل ،موقوفات باید به حال وقفیت باقی بمانند و موجب عمل به وقف شوند و املاکی که از موقوفات خارج شده باید به وقفیت برگردند.
مسئول اداره اوقاف شهرستان بیجار افزود:در جوامعی که فرهنگ وقف وجود دارد علاوه بر بهره مندی افراد از ویژگی های اخروی،در رفع مشکلات و معظلات جامعه نیز تاثیر گذار است.
این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:در سالجاری در راستای حفظ و حراست از موقوفات، برای 26157 مترمربع از موقافات فاقد سند با همکاری ثبت املاک و اسناد، سند مالکیت اخذ گرید و این موفقیت گام مهمی در جلب اعتماد مردم و ترغیب افراد به واقف شدن می باشد .

 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: واحد فرهنگی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بیجار /پ15/08
 
 
 
پیـونـدهـای سریـع
 
 
مقام معظم رهبریریاست جمهوری اسلامی ایرانسایت دولتاستانداری کردستاناوقافشهرداری سنندجمسابقات قرآن کریماداره کل اوقافمرکز ارتباطات مردمیسایت شهرستان بیجار
 
 
عضویت
 
 
 
 
 
 
 
اوقـات شـرعـی
 
 
اذان صبح: 5:17
طلوع آفتاب: 6:47
اذان ظهر: 13:24
اذان عصر: 18:07
غروب آفتاب: 20:00
اذان مغرب: 20:17
نیمه شب شرعی: 23:54
 
 
 
 
 
حـدیـث هفتـه
 
 
پیامبر اکرم (صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله):
 
أیُّمَا امْرِئٍ وَلِیَ مِنْ أمْرِ المُسْلِمِینَ وَلَمْ یَحُطْهُم بِما یَحُوطُ بِهِ نَفْسَهُ لَمْ یَرَحْ رائِحَةَ الجَنَّةِ.
 
هر کس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده گیرد و در کار آن‌ها مانند کار خود دلسوزی نکند، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد. 
 
 
 
 
 
اوقـاف شهـرستـان هـا
 
 
 
 
 
 

سنندج، بلوار جانبازان، سایت اداری، جنب اداره کل ثبت اسناد و املاک
تلفن‌ تماس : 3239215-0871  ,  3241971-0871    فکس : 3291504-0871    کد پستی : 34431-66168

Powered By JiroCMS