بدنه خبر

زنگ وقف در آموزشگاه قرآنی ولایت شهرستان بیجارطنین انداز شد جمعه، 25 آبان 1397

به گزارش اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار حجت الاسلام والمسلمین عباس ایزدی رئیس این اداره در جمع دانش آموزان آموزشگاه قرآنی ولایت، هدف از نواخته شدن زنگ وقف در مدارس را ترویج فرهنگ وقف در بین دانش آموزان و خانواده هایشان و همچنین ارتقاء سطح مشارکت جویی اقشار مختلف مردمی در پیوستن به گروه واقفان خیراندیش ذکر کرد.
حجت الاسلام ایزدی ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی اکرم (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) به دانش آموزان و معلمان، افزود: امروز به مناسبت آغاز دهه، زنگ وقف را به صدا در می آوریم تا به افراد جامعه یادآوری کنیم هر فردی با هر توان مالی می تواند در ردیف واقفان قرار گیرد.
وی با اشاره به نقش مهم وقف در تأمین و حمایت از اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه برای پیشبرد اهداف اسلامی و توسعه کشور در عرصه های علمی و ... خاطرنشان کرد: سنت حسنه و ماندگار وقف در جامعه اسلامی ایران نیاز به فرهنگ سازی دارد زیرا این اقدام فرهنگی - معنوی همواره مورد تاکید دین مقدس اسلام قرار گرفته است.
وی همچنین به وقف در حوزه آموزگاران اشاره کرد و گفت: معلمان عمر خود را وقف تعلیم وتربیت کرده اند و اگر بخواهیم حرفی برای گفتن داشته باشیم باید با وقف در حوزه علم و پژوهش این کار را شروع کنیم و در بین واقفین سال های اخیر، نام چندین آموزگار بیجاری ازجمله بانو ربابه رمضان زاده به چشم می خوردکه خود نشانگر نوعدوستی این جهادگران راه دانش می باشد.
ایزدی در ادامه از شهیدان به عنوان بزرگترین واقفان ایران اسلامی یاد کرد و افزود: شهدای بزرگوار با ایثار جانشان در راه دفاع از اسلام ، انقلاب و وطن به ما یاد دادند که هر کدام از ما می توانیم یک واقف باشیم.
وی گفت: 15 لغایت 24 آبانماه ، به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است و در این دهه برنامه های مختلفی در سطح شهرستان به اجرا در می آید تا عموم مردم نست به این احسان ماندگار شناخت بیشتری پیدا کنند .
در این آیین به دو نفر از دانش آموزان برتر جوایز نفیسی از طرف اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیجار اهدا گردید.

 
 
 
منبع: واحد فرهنگی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بیجار /پ15/08
 
 
 
پیـونـدهـای سریـع
 
 
مقام معظم رهبریریاست جمهوری اسلامی ایرانسایت دولتاستانداری کردستاناوقافشهرداری سنندجمسابقات قرآن کریماداره کل اوقافمرکز ارتباطات مردمیسایت شهرستان بیجار
 
 
عضویت
 
 
 
 
 
 
 
اوقـات شـرعـی
 
 
اذان صبح: 4:38
طلوع آفتاب: 6:20
اذان ظهر: 13:28
اذان عصر: 18:37
غروب آفتاب: 20:35
اذان مغرب: 20:54
نیمه شب شرعی: 23:54
 
 
 
 
 
حـدیـث هفتـه
 
 
پیامبر اکرم (صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله):
 
أیُّمَا امْرِئٍ وَلِیَ مِنْ أمْرِ المُسْلِمِینَ وَلَمْ یَحُطْهُم بِما یَحُوطُ بِهِ نَفْسَهُ لَمْ یَرَحْ رائِحَةَ الجَنَّةِ.
 
هر کس بخشی از کار مسلمانان را بر عهده گیرد و در کار آن‌ها مانند کار خود دلسوزی نکند، بوی بهشت را استشمام نخواهد کرد. 
 
 
 
 
 
اوقـاف شهـرستـان هـا
 
 
 
 
 
 

سنندج، بلوار جانبازان، سایت اداری، جنب اداره کل ثبت اسناد و املاک
تلفن‌ تماس : 3239215-0871  ,  3241971-0871    فکس : 3291504-0871    کد پستی : 34431-66168

Powered By JiroCMS